Po zabiegu: objawy i zalecenia
Po wykonaniu tatuażu najczęściej występującymi objawami są zmęczenie oraz uczucie zimna i senności. Objawy te spowodowane są wysiłkiem jaki musi znieść organizm podczas zabiegu . Po powrocie do domu można przyjąć jedną dawkę paracetamolu, który zadziała przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie oraz wcześniej położyć się spać – jeżeli jest to możliwe .
Nasze świeżo przyozdobione miejsce przez pierwsze dni będzie obolałe, opuchnięte i zaczerwienione, ciepłe, pokryte wyciekającym osoczem, które często ma barwę tatuażu. Jest to zjawisko normalne i nie powinno budzić zaniepokojenia.
Przez pierwsze dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu nie dopuszczalne jest picie alkoholu, zażywanie narkotyków , oraz korzystanie z kąpieli w basenie lub na plaży. Nie należy też korzystać z solarium oraz opalać wytatuowanego miejsca na słońcu .
Gojenie: zalecenia
Zaczynając gojenie tatuażu najlepiej jest nie obciążać organizmu (szczególnie w dzień zabiegu) i przez okres gojenia bardziej niż zwykle dbać o siebie . Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nasza dieta oraz samopoczucie, pozwoliły organizmowi skupić się na gojeniu a nie na przykład na walce z przeziębieniem ponieważ będzie to dodatkowe obciążenie, które może mieć wpływ na przebieg gojenia .
Po wykonaniu zabiegu Tatuator pokrywa świeży tatuaż warstwą Tattoofilm – jest to środek który zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, tamuje krwawienie oraz tworzy naturalną barierę zabezpieczającą przed przedostawaniem się bakterii, chroniąc tym samym przed otarciami odzieżą. Tattoofilm tworzy warstwę okluzyjną, którą spokojnie można nosić do 12 godzin. Po tym czasie zmywamy Tattoofilm wodą z mydłem i zaczynamy smarować tatuaż maścią Alantan plus, bądź specjalnym kremem przeznaczonym do pielęgnacji świeżego tatuażu. Dbając o tatuaż należy pamiętać aby nie doprowadzić do zbytniego przesuszenia skóry.
Podczas gojenia (najczęściej około 6-tego dnia) tatuaż zaczyna się złuszczać a powstałe strupki zaczynają odpadać. Pod żadnym pozorem nie wolno im pomagać: nie drapać, nie odrywać i nie sprawdzać czy pod gojącym się miejscem jest wbity barwnik
Ewentualne niedoskonałości powstałe w skutek gojenia .
Jeżeli dana osoba nie zastosuje się do podanych zaleceń musi liczyć się z tym, iż za poprawienie ewentualnych niedoskonałości (które wystąpiły w skutek drapania bądź zaniedbania wytatuowanego miejsca), będzie musiała zapłacić
Jeżeli natomiast mimo wszelakich starań podczas gojenia, tatuaż w jakimś miejscu się odbarwi, nie przyjmie lub złuszczając się w jakikolwiek sposób uszkodzi (istnieje taka możliwość), wtedy w trosce o naszych klientów prosimy o kontakt z tatuatorem w celu omówienia ewentualnych poprawek, które w takiej sytuacji wykonywane są najczęściej bezpłatnie .